דבר העורכת בלב המחקר נשים ולב אבחון עצמי לב ונפש לא מה שחשבתם מתכון לבריאות רופא בנעלי בית
 
   
דבר העורכת
אני מקווה שהגיליון הראשון השאיר אתכם  עם טעם  של  עוד, והנה אנחנו  כבר בגיליון  השני כמו  שהבטחנו.

הפעם נדון בהשפעתם של תוספים כגון סידן ו-Q10 על מצב הלב, נדבר על שתיית קפה וצריכת שמן זית ומידת תרומתם לבריאות הלב, נלמד לחשב בעצמנו סיכון למחלת לב, ניקח נשימה עמוקה על מנת להתמודד עם "סטרס", ונקנח במתכון בריאות נוסף.


 

ה"ניו-אינגלנד" קבע - שמן זית בריא ללב!

מהי התזונה האידאלית? אמנם הוויכוח עודנו נטוש במלוא עצמתו, אך ממצאי מחקר שפורסם לאחרונה תומכים בדיאטה הים-תיכונית, אשר נחשבת על ידי רבים כתזונה המועדפת לשמירה על בריאות הלב וכלי הדם.

חשב בעצמך את סיכונך לחלות במחלת לב

מחלת לב היא גורם התמותה מספר אחד בעולם המערבי. הסיכון לחלות במחלת לב עולה ככל שיש יותר גורמי סיכון. מהם גורמי הסיכון למחלת לב? ומהן השיטות להערכת הסיכון של אדם לחלות במחלת לב.

ניפגש לקפה? בכיף! ...

אנחנו צרכנים גדולים של קפאין. הוא נמצא בקפה, בתה, במשקאות קלים ועוד, ואנו מכירים היטב את השפעתו המעוררת. לקפאין השפעה על הלב ועל לחץ הדם (יכול להעלותם), אך האם הוא מזיק? 

סידן מסוכן?

רק במקרה של צריכת יתר.

נטילת סידן עודפת, דרך מזון ודרך תוספים,
אינה סגולה לאריכות ימים אצל נשים  

     
 

תנשמו עמוק! ...

מחשבות יכולות לחולל סטרס (Stress). נשימה עמוקה יכולה לשחרר ממנו.
למרות שהנשימה קורית מעצמה, ניתן גם להשפיע עליה באמצעות תשומת לב ותרגול. הנה מספר כללים לתרגול עצמי של נשימה עמוקה. 

     
 

שומן מן החי - תמיד פחות

במסגרת נייר העמדה המשותף של האיגוד הקרדיולוגי בישראל ועמותת "עתיד" (עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל) המלצות רבות הקשורות להפחתת צריכה של שומנים מן החי על מנת להוריד רמת כולסטרול בדם, וזאת משום שרמות גבוהות של כולסטרול מהוות גורם סיכון למחלות לב וכלי דם. 

 
 

Q10 עוזר ללב?

לחומר נקשרו סגולות רבות. אנשים רבים ברחבי העולם נוטלים אותו ממגוון סיבות, אך האם נטילתו מונעת מחלות לב או מאריכה חיים?

 
 

הרופא שלי בנעלי בית

והפעם על פרופ' אליק שגיא - מנהל יחידת אקו לב ומרפאת מסתמים במערך לקרדיולוגיה - בית החולים בילינסון. "אין לי נעלי בית, אבל..." 

מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון), פתח תקווה 49100 | www.rmc.org.il | צור קשר

אין באמור לעיל, לרבות בכל טקסט, מסמך, קובץ מצורף לאתר, משום יעוץ או המלצה רפואית כלשהם והמידע אינו בא להחליף בדיקה ויעוץ ע"י רופא מומחה או טיפול תרופתי. הודעה זו נשלחה אליך לאחר שמסרת את פרטיך והסכמתך. אם אינך מעוניין לקבל בעתיד הודעות דואר אלקטרוני, באפשרותך להפסיק לקבל דיוור זה בכל עת.


להסרה מרשימת התפוצה לחץ כאן

לקוח יקר שים לב! להכנסת פרטי יצירת קשר לך להגדרות-> ומצא את שדה :המלל שיופיע בנושא בהוספת תגית 'כתובת המפרסם, והוסף את פרטיך. שים לב, לפי החוק יש לרשום את שמו המלא של המפרסם, מענו ומספר טלפון ליצירת קשר.

דיוור אלקטרוני באמצעות inwise - שיווק בענן לעסק שלך